Radex
ISO 9001:2015

RADEX to polska firma rodzinna, założona w 1989 roku przez dwóch braci: Zbigniewa i Tomasza Nagayów. Firma zajmuje się produkcją środków chemicznych, do mycia i dezynfekcji zakładów przemysłu spożywczego, Centralnych Systemów Mycia oraz Śluz Sanitarnych. Początkowo w swojej ofercie miała dwa produkty: Termosol (do mycia komór wędzarniczych) oraz Tesol (do mycia maszyn i powierzchni produkcyjnych), a sprzedaż wynosiła 2 tony miesięcznie. Pierwszą siedzibą, a zarazem halą produkcyjną firmy była stodoła we wsi Wołczkowo pod Szczecinem, a zapleczem logistycznym - 15 letnia, lekko skorodowana ciężarówka Mercedes-Benz. 

Przez następne lata działalności, produkty firmy były stopniowo udoskonalane, a oferta rozszerzała się. W 1994 roku portfolio preparatów do mycia i dezynfekcji dla przemysłu spożywczego liczyło już 30 opracowanych i opatentowanych środków myjących, które powstawały w nowej hali produkcyjnej w Szczecinie. 

W tym samym roku powstał także pierwszy punkt dystrybucyjny firmy - w Sosnowcu, zaś rok później kolejny - w Ostrołęce. W tym czasie ofertę uzupełniały proste urządzenia techniczne do nanoszenia piany, a wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, w 1998 roku rozpoczęliśmy produkcję Centralnych Systemów Mycia, które do dziś stanowią jeden z najważniejszych filarów naszej działalności. 

W 2003 roku powstała obecna siedziba i hale produkcyjne w Kamieńcu, na przedmieściach Szczecina. Zwiększona wydajność i zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji pozwoliły rozwinąć sprzedaż na rynki zagraniczne. Od 2004 roku nasze produkty można było kupić u najbliższych sąsiadów - na Litwie, w Niemczech i w Czechach, a 2 lata później - na  terenie całej Europy. Do dnia dzisiejszego obsłużyliśmy ponad 2000 klientów, a nasze produkty znaleźć można w zakładach produkcji spożywczej na całym świecie. 

W 2007 przyjęto nową strategię rozwoju przedsiębiorstwa. Zakładała ona przede wszystkim, że największą wartością firmy będzie kompleksowa oferta. Skutkiem tej decyzji było przejęcie kilku mniejszych podmiotów i zbudowanie oferty obfitującej w przeszło 10 000 produktów oraz gamę usług dedykowanych dla 12 gałęzi przemysłu. Obecnie RADEX jest jedną z niewielu firm w Europie, która może zaoferować swoim klientom tak kompleksową ofertę.

W 2006 r. firma Radex wprowadziła do swojej oferty usługę mycia zakładów przemysłowych. Efektem tego było powołanie siostrzanej firmy Radex Serwis, której główna działalność skupiała się na świadczeniu tego typu usług. Był to milowy krok w rozwoju firmy, który pozwolił mówić nie tyle o firmie, ale również o Grupie Radex nie tylko w kontekście producenta środków chemicznych i techniki, ale również jako grupy kompleksowo Zarządzającej Higieną w zakładach przemysłu spożywczego. Filozofią, jaką przyjęła firma w tamtym momencie funkcjonuje do dziś i systematycznie przynosi efekt w postaci nowych klientów. Stale rosnąca liczba zamówień i wprowadzenie nowej usługi wymagało zwiększenia ilości pracowników. W 1989 roku firma RADEX zatrudniała 3 osoby, zaś w 2008 roku łączna liczba zatrudnionych w firmie Radex wynosiła ok. 90 osób i utrzymuje się na tym poziomie do dziś. 

Przez ostatnie 20 lat nawiązaliśmy współpracę z kilkudziesięcioma partnerami zagranicznymi, którzy zdecydowali się wprowadzić do swojej oferty produkty firmy Radex, dzięki czemu nasza oferta techniczna dociera do odbiorców w całej Europie oraz m.in. w Emiratach Arabskich, Kanadzie, czy Chile. 

W 2015 roku Zarząd firmy poszukiwał nowych rynków i możliwości rozwoju, co poskutkowało rozszerzeniem oferty firmy o akcesoria higieniczne w postaci dozowników i asortymentu papierowego w postaci ręczników, czyściw, papierów toaletowych i wielu innych. W tym samym roku firma postanowiła również wejść ze swoją ofertą na rynek AGRO, który był naturalnym kierunkiem, ze względu na podobieństwo stosowanych środków chemicznych. W firmie zatrudniony został Specjalista ds. Sektora AGRO, opracowano nowe katalogi oraz etykiety, jak również uzupełniona została oferta środków chemicznych o brakujące preparaty pielęgnujące. Z perspektywy czasu był to bardzo dobry ruch, ponieważ firma niemal natychmiast pozyskała odbiorców swoich produktów oraz kilku dystrybutorów zainteresowanych sprzedażą detaliczną

W 2016 roku na terenie firmy w Kamieńcu ruszyła budowa nowej hali przeznaczonej dla działu Produkcji Technicznej, który do tej pory był odseparowany od głównej siedziby firmy i znajdował się w Przecławiu k/Szczecina. Budowa została ukończona w kwietniu 2017 roku i w tym samym miesiącu nastąpiła przeprowadzka i konsolidacja wszystkich działów firmy w jednym miejscu. 

Od 2018 roku firma postawiła na rozwój i unowocześnienie obu działów produkcyjnych, zakupiono nowe maszyny, wprowadzono większą automatyzację oraz wyposażono laboratorium w specjalistyczny sprzęt umożliwiający efektywniejszą pracę i opracowywanie własnych bardziej zaawansowanych receptur. 

Mając na uwadze dobro wspólne, jakim jest środowisko naturalne, Radex rozpoczął również projekt współfinansowany przez Unię Europejską polegający na stworzeniu środków chemicznych o obniżonym negatywnym wpływie na ekosystem. Już wkrótce opracowane dzięki tym działaniom środki mają zostać wprowadzone do sprzedaży.

 

Polityka Jakości

 

Polityka jakości 

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ FIRMY


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań