Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Ile kosztuje Centralny System Mycia?

Ile kosztuje Centralny System Mycia?

 

Cena Centralnego Systemu Mycia zależy od wielu parametrów, które składają się na ostateczny koszt całego rozwiązania.

Taki zakup można porównać do składania wymyślnego pojazdu z wielu dostępnych elementów. Silnik, czyli główne serce systemu stanowi pompa podnosząca ciśnienie, a za koła możemy uznać Stacje Satelitarne służące m.in. do nanoszenia środków chemicznych na powierzchnię oraz płukania. Do tych podstawowych elementów dobieramy w kolejnych krokach karoserię czyli obudowę urządzenia oraz dodatkowe wyposażenie w postaci falownika, ekranu LCD, węży, lanc itd.

W takim pojeździe podwozie stanowić będzie orurowanie zakładu, czyli system rur rozprowadzających wodę i sprężone powietrze do poszczególnych stacji satelitarnych. Producenci Centralnych Systemów Mycia zazwyczaj mogą polecić sprawdzonych instalatorów zajmujących się montażem orurowania.

Na końcowym etapie projektowania inwestycji warto znać już rozmieszczenie stacji, ułatwia to doprowadzenie instalacji we właściwe miejsca, choć nie jest to konieczne.

 

Pierwsze kroki.

 

Jednym z pierwszych kroków, które należy wykonać przed uzyskaniem wyceny Centralnego Systemu Mycia jest określenie ilości Stacji Satelitarnych, które należy zamontować w zakładzie, tak aby umożliwić dotarcie do wszystkich obszarów, które muszą zostać poddane procesowi mycia i dezynfekcji.

Należy się zastanowić nad doborem punktów stacjonarnych lub mobilnych, które można swobodnie przemieszczać po zakładzie podpinając je do punków przyłączeniowych w różnych częściach zakładu.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które wyjaśniamy tu - KLIKNIJ  


W tym tekście skupiamy się na punktach stacjonarnych.

 

Wybór Stacji Satelitarnych SR.

 

Znając liczbę stacji, należy wybrać ich rodzaj (SR 25-1 SR 25-2, SR 25-2P – w przypadku systemów z chemią lokalną o systemach z chemią centralną napisaliśmy tu - KLIKNIJ ) i w zależności od potrzeb ilość obsługiwanych środków chemicznych do mycia i dezynfekcji, więcej informacji tu - KLIKNIJ, a następnie należy określić ile z tych stacji będzie pracowało równocześnie podczas przeprowadzania procesu mycia i dezynfekcji zakładu. Wiedza ta pozwoli określić jaka moc pompy będzie niezbędna, aby dostarczyć do wszystkich satelit wodę o odpowiednim ciśnieniu.

 

Dobór pompy podnoszącej ciśnienie.

 

Po ustaleniu powyższej kwestii można przejść do opcji doboru pompy, lub zestawu pompowego oraz elementów dodatkowych. Pompy oprócz mocy, którą określamy na podstawie ilości stacji występują również w dwóch opcjach na ramie oraz w obudowie – o różnicach napisaliśmy tu - KLIKNIJ

INFO: jeśli plany firmy zakładają rozbudowę zakładu w przyszłości, warto zastanowić się nad zakupem mocniejszej pompy, która obsłuży większą ilość stacji.

Po wyborze wersji „karoserii” należy zdecydować o systemach wspomagających pracę pompy. Pompa może pracować samodzielnie, jednak wpływ na jej płynne funkcjonowanie może mieć zastosowanie falownika lub systemu soft start. O różnicach i zaletach napisaliśmy tu - KLIKNIJ

 

Wybór pozostałych elementów.

 

Po ustaleniu powyższych, priorytetowych kwestii można przejść do pozostałych zagadnień, które są również niezwykle istotne i ich odpowiedni dobór będzie miał wpływ na optymalne wykorzystanie Centralnego Systemu Mycia.

W kolejnych krokach należy zdecydować o kwestii węża służącego do przeprowadzaniu procesu mycia i dezynfekcji. Wąż można zamontować na bębnie samozwijającym lub na wieszaku na wąż. Oba rozwiązania porównujemy tu - KLIKNIJ.

W zależności od zapotrzebowania można dobrać wąż w oplocie syntetycznym – KLIKNIJ , lub stalowym – KLIKNIJ

Kolejny aspekt, dotyczy kwestii przy pomocy jakiego zakończenia będzie przeprowadzane płukanie, nanoszony środek dezynfekcyjny oraz piana. Do wyboru mamy lance dedykowane każdemu z procesów lub pistolety, które aktywowane są przy pomocy spustu. Więcej informacji w tym temacie: 


Kolejny aspekt to kosze na pojemnik ze środkiem chemicznym. W zależności od stacji należy zdecydować czy kosz będzie mógł pomieścić dwa lub jeden środek chemiczny. Kosze występują również w dwóch wersjach otwartej, ze swobodnym dostępem oraz zamykanej, która wymaga klucza do wymiany pojemnika. - KLIKNIJ

 

Bonusy – w pompie można zastosować ekran LCD, która ułatwia ustawianie parametrów oraz nadzór nad jej funkcjonowaniem. Dodatkowo można zainstalować moduł GSM, która umożliwia zdalną weryfikację pracy oraz w niektórych przypadkach zdalne połączenie z serwisem i wyeliminowanie lub stwierdzenie problemów z jej pracą. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz tu - KLIKNIJ

 

Montaż i Uruchomienie.

 

Istotna jest również kwestia montażu oraz uruchomienia całego systemu. Montażem pompy oraz Stacji Satelitarnej może zająć się profesjonalny serwis lub dział techniczny klienta. Jednak zawsze zalecamy, aby pierwsze uruchomienie przeprowadził pracownik producenta, która zweryfikuje poprawność działania poszczególnych elementów oraz przeprowadzi szkolenie z ich użytkowania.

 

Szkolenie personelu obsługującego Centralny System Mycia.

 

Niezwykle ważnym aspektem jest przeprowadzenie szkolenia wprowadzającego dla pracowników, którzy przeprowadzać będą proces mycia i dezynfekcji zakładu. Profesjonalne szkolenie pomoże wyeliminować w przyszłości uszkodzenia systemu wynikające z jego nieprawidłowego użytkowania oraz ułatwi ustawianie poprawnych stężeń preparatów chemicznych.

 

Podsumowanie.

 

Jak więc można zauważyć podanie jednej ceny Centralnego Systemu Mycia nie jest możliwe, jest zbyt dużo zmiennych mających wpływ na jej ostateczną wysokość. Nawet widełki mogłyby wprowadzać zainteresowane osoby w błąd. Mając na uwadze te złożone kwestie nasi Doradcy ds. Higieny są przygotowani, aby przeprowadzić Państwa przez cały proces zbierania informacji potrzebnych do wyceny. Jednak docenilibyśmy fakt zapoznania się z udostępnionymi informacjami co pozwoli nam i Państwu nabrać pewności, że dobrane rozwiązania i nasza propozycja jest odpowiedzią na potrzeby Państwa firmy.

Na koniec warto wspomnieć, że nasi eksperci, pomagają dobrać odpowiednią ilość oraz punkty rozmieszczenia satelit. W razie potrzeby możemy również zaprojektować orurowanie na planie DWG zakładu, a na końcu całego procesu przeprowadzić montaż i uruchomienie oraz szkolenie personelu.

               

Pobierz nasz poradnik i dowiedz się więcej. 

Centralne Systemy Mycia Poradnik

Pobierz!


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań