Radex
ISO 9001:2015
Zbiorniki magazynowe na środki chemiczne
 • Zbiorniki Magazynowe

Zbiorniki Magazynowe

Zbiorniki magazynowe na środki chemiczne

Pobierz broszurę

Głównym zadaniem zbiorników magazynowych jest przechowywanie dużych ilości danego środka chemicznego. Takie rozwiązanie, dzięki ograniczonemu dostępowi, pozwala na lepszą kontrolę zużycia danego preparatu. Nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Napełnianie zbiornika odbywa się bezpośrednio z cysterny, co eliminuje wielu pośredników i ma wpływ na cenę jednostkową środka. Stosowanie zbiorników eliminuje również problem pustych pojemników po preparatach oraz pozwala zaoszczędzić wiele miejsca dotychczas przeznaczonego na składowanie kanistrów, beczek i paletopojemników.

Kolejnym aspektem, aczkolwiek jednym z najważniejszych, który należy poruszyć jest również bezpieczeństwo, zarówno personelu jak i danego obszaru. Przy stosowania zbiorników kontakt z niebezpieczną substancją jest praktycznie wyeliminowany i ogranicza się wyłącznie do rozładunku danego preparatu z cysterny. Zbiorniki eliminują również zagrożenie przypadkowego rozlania środka chemicznego, dzięki stosowaniu zbiorników wychwytowych, nawet w sytuacjach nadzwyczajnych zakład jest chroniony przed negatywnymi skutkami danego zdarzenia.

Niektóre ze środków chemicznych wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury w celu zachowania swoich właściwości fizycznych. Dzięki zastosowaniu zbiorników magazynowych wyposażonych w system utrzymania temperatury można te substancje przetrzymywać poza magazynem/halą produkcyjną bez obawy o utratę parametrów roboczych.

Dzięki zastosowaniu zbiorników magazynowych, można znacznie ograniczyć koszty zakupu chemii. Zakupy bezpośrednio u producenta w cysternach są zawsze korzystniejsze ze względu na wolumen oraz brak opakowań zbiorczych. Również sam rozładunek nie wymaga zaangażowania dużej ilości  personelu, a system przesyłu jest zautomatyzowany i nie wymaga ingerencji pracowników. 

Tworzywo, z którego wykonane są zbiorniki jest odporne na korozje i działanie agresywnych środków chemicznych, dzięki czemu okres życia takiego zbiornika jest znacznie dłuższy od tych wykonanych z innych materiałów. Ogranicza to również konieczność remontów, wymagających opróżniania zbiornika. Tworzywa są świetnymi izolatorami i skutecznie utrzymują temperaturę cieczy.  Tworzywo umożliwia również, w razie potrzeby montaż dodatkowego króćca, nawet po upływie dłuższego czasu od montażu zbiornika. 

Nasz zespół automatyków może przygotować system sterowania magazynem działający w oparciu o sterownik B&R umożliwa on:

 • oczytanie statusu roboczego i parametrów pracy urządzenia,
 • tworzenie wykresów parametrów pracy, nadzór nad zużyciem chemii na poszczególnych punktach i zapisywanie odczytów do pliku csv.,
 • ustawianie limitów ciśnienia pracy układu, edycja ustawień pracy pompy, » kontrola historii alarmów,
 • rozszerzenie o zdalny dostęp GSM. ułatwiający kontrolę, aktualizację oraz wsparcie serwisowe.

 

Jest to rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę nad poprawnością funkcjonowania magazynu i zużyciem środków chemicznych. Dzięki możliwości zdalnego dostępu osoby zarządzające danym przedsiębiorstem mogą czuwać nad jego poprawnym funkcjonowaniem z dowolnego miejsca na świecie.

RADEX zbudował swoją ofertę zbiorników magazynowych we współpracy z wiodącymi na rynku producentami tego typu rozwiązań. Korzystając z naszej oferty otrzymają Państwo nie tylko zbiornik najwyższej jakości, ale również fachowe doradztwo, wsparcie projektowe oraz wiedzę naszych ekspertów zdobytą przez ponad 30 lat obecności na rynku. Nasi Doradcy dobiorą optymalne rozwiązania, a nasi automatycy zaprojektują system zarządzania magazynem i kontroli parametrów. Jako producent środków chemicznych gwarantujemy również regularne dostawy preparatów najwyższej jakości i w konkurencyjnych cenach. Przy podpisaniu z nami umowy na dostawy jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie zawierające naszą inwestycję w Państwa zakład oraz regularne wsparcie naszych fachowców polegające na bieżącym nadzorze nad poprawnością parametrów oraz funkcjonowaniu układu.

 

W ramach współpracy ofertujemy:

 • doradztwo ekspertów,
 • projekt zbiornika.
 • montaż.
 • automatyzację zbiornika.
 • dostawy środków chemicznych.
 • bieżący nadzór nad poprawnością funkcjonowania magazynu.

 

Zbiorniki magazynowe na środki chemiczne

 


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań