Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Stycznik, Softstart czy Falownik. Co wybrać?

Falownik a softstart.

 

Softstart

 

Softstart to urządzenie, którego głównym celem jest zapewnienie łagodnego rozruchu silnika pompy, co minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia w wyniku uderzeń hydraulicznych.

Falownik.

 

Falownik natomiast oprócz płynnego rozruchu, zapewnia również bezpieczne zatrzymanie pompy i dba o jej prawidłowe parametry. Falownik utrzymuje zadane ciśnienie pracy, poprzez regulację prędkości obrotowej, tak aby pompa pracowała optymalnie dla danego systemu mycia, co pozytywnie wpływa na jej żywotność oraz mniejsze zużycie prądu.

 

Co wybrać?

 

Na wstępie musimy zaznaczyć, że jednostki pompowe mogą pracować poprawnie bez żadnego z powyższych rozwiązań. Zarówno softstart jak i falownik mają na celu ograniczenie uderzeń hydraulicznych w rurociągach oraz poprawę żywotności poszczególnych elementów, jednak biorąc pod uwagę wysoki koszt pomp zalecamy ich stosowanie.

Przy małych systemach, które składają się z kilku stacji, softstart może być optymalnym finansowo rozwiązaniem. Natomiast falownik to pozycja, która powinna być brana na poważnie przy systemach składających się z 7 i więcej stacji oraz przy zestawach pompowych. Przy dużej ilości punktów mycia, pobór wody często się zmienia, a falownik pomaga sterować obrotami pompy, tak aby utrzymać zadane ciśnienie bez konieczności ciągłej pracy na maksymalnych obrotach.

Pobierz nasz poradnik i dowiedz się więcej. 

Centralne Systemy Mycia Poradnik

Pobierz!


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań