Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Oleje i Smary Food Grade: Idealny Wybór dla Przemysłu Spożywczego

W dzisiejszych czasach, coraz większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo żywności. Z tego powodu, odpowiedni dobór smarów i olejów stosowanych w przemyśle spożywczym staje się kluczowym aspektem zapewniającym nieskazitelnej jakości i czystości produktów, który trafia na stoły konsumentów. Dlatego dzisiaj prezentujemy Wam najlepszą opcję w zakresie środków smarnych czyli - oleje i smary food grade.

Co to są oleje i smary food grade?

 

Termin "food grade" oznacza, że produkt spełnia standardy bezpieczeństwa, które umożliwiają jego bezpieczne stosowanie w przemyśle spożywczym oraz dopuszczają incydentalny lub stały kontakt z żywnością. Oleje i smary food grade są posiadają specjalne receptury spełniające restrykcyjne standardy czystości i bezpieczeństwa, które są niezbędne w kontekście produkcji i przetwarzania żywności.

Certyfikacja NSF

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

 

Gwarancją jakości dla zakładów przetwórstwa spożywczego jest certyfikacja NSF (National Sanitation Foundation). Jest to międzynarodowa organizacja, która zapewnia certyfikację produktów spełniających surowe normy jakości i bezpieczeństwa. Oleje i smary food grade z certyfikatem NSF spełniają najwyższe normy jakości, które gwarantują bezpieczeństwo w procesie produkcji spożywczej.

Zalety stosowania olejów i smarów food grade

 

Zastosowanie olejów i smarów food grade oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, ze względu na ich bezpieczną formułę, zmniejszają ryzyko kontaminacji żywności w wyniku przypadkowego kontaktu. To oznacza, że możemy być pewni, że produkty spożywcze, które trafiają na nasze stoły, są całkowicie bezpieczne do spożycia.

Po drugie, oleje i smary food grade są często bardziej trwałe i odporne na ekstremalne warunki, takie jak wysokie temperatury czy wilgoć, co jest typowe dla środowiska przemysłu spożywczego. Dzięki temu, są one bardziej efektywne i dłużej zachowują swoje właściwości w porównaniu do tradycyjnych smarów, co przekłada się na oszczędności w długim okresie oraz na dłuższą żywotność i bezawaryjność urządzeń.

Wreszcie, stosowanie produktów food grade pomaga firmom w przemyśle spożywczym spełniać restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności. To nie tylko poprawia ich reputację wśród konsumentów, ale także pozwala uniknąć potencjalnych kar i sankcji prawnych.

Jeśli jeszcze nie masz swojego dostawcy olejów i smarów food-grade koniecznie zapoznaj się z naszą oferą - Oleje i Smary JAX

Podsumowując, oleje i smary food grade to niezastąpione narzędzie w arsenale każdej firmy z sektora spożywczego. Spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, z certyfikacją NSF, te produkty nie tylko zapewniają efektywne smarowanie i ochronę sprzętu, ale przede wszystkim zabezpieczają zdrowie i dobro konsumenta. A przecież to jest dla nas najważniejsze. Właściwe oleje i smary food grade to inwestycja, która przekłada się na bezpieczeństwo, wydajność i sukces Twojej firmy.


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań