Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Ręczniki papierowe, czyściwa i inne akcesoria higieniczne - niezastąpione w utrzymaniu czystości

Czystość i higiena to absolutne priorytety w każdym zakładzie przemysłu spożywczego. Wykorzystanie odpowiednich akcesoriów higienicznych, takich jak ręczniki papierowe, czyściwa, dozowniki, czy asortyment do sprzątania, jest kluczowe dla utrzymania odpowiedniego poziomu czystości w zakładach produkcyjnych. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym niezbędnym produktom, które pomagają zapewnić higienę i bezpieczeństwo żywności.

  1. Ręczniki papierowe: to jednorazowe artykuły, które służą do wycierania rąk, powierzchni oraz różnych przedmiotów w celu utrzymania czystości. Są one niezwykle chłonne i skuteczne w absorpcji wilgoci, tłuszczu czy zabrudzeń. W przemyśle spożywczym, ręczniki papierowe są niezbędne do utrzymania higieny personelu oraz sprzętu.
  2. Czyściwa: to tkaniny lub gąbki, które służą do czyszczenia różnych powierzchni, maszyn oraz urządzeń. W przemyśle spożywczym, czyściwa są wykorzystywane do usuwania zabrudzeń, resztek żywności oraz pozostałości środków chemicznych. Czyściwa dostępne są w wielu odmianach m.in. celulozowych, makulaturowych oraz włókninowych.
  3. Dozowniki: to urządzenia służące do kontrolowanego podawania różnych substancji, takich jak mydło, środki dezynfekujące czy żele antybakteryjne oraz ręczników i czyściw. W przemyśle spożywczym, dozowniki umożliwiają personelowi łatwy dostęp do środków higienicznych, co wpływa na utrzymanie wysokiego poziomu czystości i bezpieczeństwa żywności.
  4. Asortyment higieniczny (szczotki, ściągaczki, miotły itp.): w zakładach przemysłu spożywczego, niezbędne są również różnego rodzaju narzędzia do sprzątania, takie jak szczotki, ściągaczki czy miotły. Służą one do usuwania zanieczyszczeń i utrzymania czystości podłóg, ścian czy powierzchni roboczych. W przemyśle spożywczym szczególnie ważne jest stosowanie odpowiednich narzędzi, które są łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na działanie środków chemicznych.
  5. Pozostałe akcesoria higieniczne: W przemyśle spożywczym warto również wykorzystywać inne akcesoria higieniczne, takie jak worki na śmieci, pojemniki na odpady czy rękawice jednorazowe. Te produkty wspomagają utrzymanie czystości i higieny w zakładzie, co przekłada się na lepsze warunki pracy oraz bezpieczeństwo żywności.

Podsumowując, ręczniki papierowe, czyściwa, dozowniki oraz różnorodny asortyment higieniczny to niezbędne narzędzia, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom czystości i higieny w zakładach przemysłu spożywczego. Dzięki nim, procesy produkcyjne są prowadzone w sposób bezpieczny dla personelu oraz konsumentów, a produkty spożywcze trafiające na nasze stoły są najwyższej jakości.

Warto dbać o regularne uzupełnianie asortymentu higienicznego oraz dbać o prawidłowe użytkowanie tych narzędzi, aby zapewnić optymalne warunki pracy i długotrwałą żywotność. Współpraca z zaufanymi dostawcami oraz inwestowanie w sprawdzone produkty to klucz do sukcesu w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny w każdym zakładzie przemysłu spożywczego.

Nasza firma oferuje rozbudowane systemy higieniczne składające się z szerokiej oferty dozowników oraz wkładów w postaci ręczników papierowych i czyściw czołowych europejskich producentów jak i alternatywnych rozwiązań pozwalających uzyskać oszczędności kosztów użycia. 

Po więcej odwiedź - LINK


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań