Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Eko-efektywne Procesy Mycia: Oszczędzanie Wody i Chemikaliów w Przemyśle Spożywczym

Eko-efektywne Procesy Mycia: Oszczędzanie Wody i Chemikaliów w Przemyśle Spożywczym

 

Gospodarka o obiegu zamkniętym to więcej niż tylko moda – to aktualnie konieczność mająca na względzie dobro naszej planety. W świecie przemysłu spożywczego, gdzie procesy mycia i dezynfekcji są niezbędne dla utrzymania higieny, coraz częściej zwracamy uwagę na strategie zmniejszania zużycia wody i chemikaliów. Jak osiągnąć te cele, zachowując jednocześnie najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Optymalizacja Procesów Mycia

 

Pierwszym krokiem do oszczędzania wody i środków chemicznych jest ocena i optymalizacja istniejących procedur mycia. Czy nasze cykle mycia są dostosowane do poziomu zanieczyszczenia? Czy możemy skrócić czas mycia bez utraty efektywności? A może istnieje możliwość recyklingu wody, tak aby ta sama woda mogła być wykorzystana więcej niż raz? Analiza procesów mycia może ujawnić szereg okazji do poprawy efektywności i redukcji zużycia.

Radex w tym celu zaprojektował autorki projekt „Pakiet Media”, który pozwala poprzez przeprowadzony audyt ocenić miejsca, w których procesy i urządzenia pobierają nadmiar wody i środków chemicznych oraz zaproponować rozwiązania mające na celu redukcję ich zużycia.

LINK

Technologia na Ratunek

 

Inwestycje w nowoczesne technologie mogą przynieść znaczne oszczędności. Na przykład, systemy dozowania chemikaliów mogą zapewnić precyzyjne dostarczanie odpowiedniej ilości środka czystości, eliminując nadmierną konsumpcję. Również innowacyjne rozwiązania, takie jak myjki ciśnieniowe, mogą skutecznie czyścić przy użyciu mniejszej ilości wody.

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia ograniczające zużycie wody oraz dzięki precyzyjnemu dozowaniu, również chemikaliów.

LINK

Edukacja i Szkolenia

 

Kolejnym kluczowym aspektem jest edukacja pracowników. Szkolenia z zakresu ekologicznych praktyk mycia mogą pomóc personelowi zrozumieć, jak ich działania wpływają na zużycie wody i chemikaliów, a także jak mogą przyczynić się do zmniejszenia tego zużycia. Pamiętajmy, że najdroższe technologie nie przyniosą efektów bez odpowiedniej wiedzy i zaangażowania pracowników.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami ds. Higieny, którzy mogą przeprowadzić szkolenia Państwa personelu.

LINK

Zielone Chemikalia

 

Na rynku dostępne są już „zielone” chemikalia, które są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale często wymagają także mniejszej ilości wody do spłukiwania. Choć mogą być nieco droższe w zakupie, ich długoterminowe korzyści mogą przewyższać początkowe koszty.

Również i w naszej ofercie znajdą Państwo środki skuteczne przy mniejszych stężeniach oraz oparte na biosurfaktantach.

LINK

Podsumowując, oszczędzanie wody i środków chemicznych w procesach mycia w przemyśle spożywczym to wyzwanie, które możemy przekształcić w szansę. Podejście to nie tylko pozwala na znaczne oszczędności kosztów operacyjnych, ale także pomaga w budowaniu wizerunku firmy jako odpowiedzialnej ekologicznie. Dzięki właściwemu planowaniu, innowacjom technologicznym, odpowiedniemu szkoleniu pracowników i wykorzystaniu ekologicznych środków chemicznych, możemy nie tylko sprostać wymaganiom współczesnego rynku, ale również przyczynić się do zrównoważonego rozwoju naszej planety.

 

 

Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań