Radex
ISO 9001:2015
Stacje Mycia CIP Radex Stacje Mycia CIP
  • Stacje Mycia CIP
  • Stacje Mycia CIP

Stacje Mycia CIP

Doradztwo/Projektowanie/Wykonanie

Proces Mycia CIP

 

Proces mycia CIP (Cleaning in Place) - jest metodą czyszczenia automatycznego wewnętrznych powierzchni rur, urządzeń procesowych, filtrów i innych elementów bez konieczności ich demontażu. Najczęściej Systemy Mycia CIP używane są w przemyśle spożywczym szczególnie w browarnictwie, produkcji napojów i nabiału, produkcji żywności przetworzonej oraz w zakładach farmaceutycznych i kosmetycznych. Pozwalają one zaoszczędzić czas, media oraz ograniczyć zużycie środków chemicznych, co w konsekwencji przekłada się korzystnie na aspekt finansowy działalności zakładu. 

 

Etapy Procesu CIP

 

Cykl mycia CIP składa się z różnych etapów zależnych od wymagań klienta, wśród nich wyróżnić można m.in. płukanie wstępne, mycie alkaliczne i kwaśne, płukanie pośrednie oraz płukanie końcowe, na życzenie klienta proces rozszerzyć można również o dezynfekcję. 
Systemy projektowane są w różnorodny sposób, zarówno jako systemy jednorazowego obiegu, w którym pozostałości po myciu zostają odprowadzone do oczyszczalni, jak i w sposób pozwalający na ponowne użycie wody z płukania końcowego, oraz roztworu roboczego w kolejnych etapach procesu, co przynosi znaczne oszczędności w zużyciu mediów. 

Proces mycia może odbywać się zarówno wodą ciepłą jak i zimną, a temperaturę roztworu i wydajność systemu dopasowuje się każdorazowo do wymagań klienta. 
W zależności od wymagań zakładu stacje mycia CIP mogą być dostosowane zarówno do mycia jednego jak i kilku obiegów jednocześnie. 

 

Oferta Radex w zakresie Stacji Mycia CIP

 

Firma Radex zajmuje się doradztwem w zakresie doboru systemów, ich projektowaniem oraz montażem w zakładach produkcyjnych klientów. Dzięki szerokiej ofercie możemy w pełni zająć się kompleksową opieką nad projektem stacji CIP, począwszy od etapu projektowania inwestycji, poprzez dobór środków chemicznych oraz stężeń, na regularnej opiece i pomiarach skończywszy. 

Firma Radex zajmuje się również doradztwem w zakresie optymalizacji procesów mycia i dezynfekcji oraz modernizacji istniejących stacji CIP.

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie spełnić najsurowsze wymagania przemysłu spożywczego w zakresie higieny i jakości wykonania naszych urządzeń. 

W naszych stacjach mycia CIP dostosowujemy parametry odnośnie:

  • czasu poszczególnych procesów,
  • temperatury,
  • faz mycia - kwaśna lub zasadowa oraz kwaśna i zasadowa, plus ewentualna dezynfekcja,
  • stężenia i receptury roztworów myjących,
  • pojemności zbiorników,
  • przepływu.

 

 

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem:

Łukasz Goły

519 601 859

lgoly@radex.com.pl

 


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań