Stacje Mycia CIP
Doradztwo/Projektowanie/Wykonanie
Proces Mycia CIP
Proces mycia CIP (Cleaning in Place) - jest metodą czyszczenia automatycznego wewnętrznych powierzchni rur, urządzeń procesowych, filtrów i innych elementów bez konieczności ich demontażu. Najczęściej Systemy Mycia CIP używane są w przemyśle spożywczym szczególnie w browarnictwie, produkcji napojów i nabiału, produkcji żywności przetworzonej oraz w zakładach farmaceutycznych i kosmetycznych. Pozwalają one zaoszczędzić czas, media oraz ograniczyć zużycie środków chemicznych, co w konsekwencji przekłada się korzystnie na aspekt finansowy działalności zakładu.
Etapy Procesu CIP
Cykl mycia CIP składa się z różnych etapów zależnych od wymagań klienta, wśród nich wyróżnić można m.in. płukanie wstępne, mycie alkaliczne i kwaśne, płukanie pośrednie oraz płukanie końcowe, na życzenie klienta proces rozszerzyć można również o dezynfekcję.
Systemy projektowane są w różnorodny sposób, zarówno jako systemy jednorazowego obiegu, w którym pozostałości po myciu zostają odprowadzone do oczyszczalni, jak i w sposób pozwalający na ponowne użycie wody z płukania końcowego, oraz roztworu roboczego w kolejnych etapach procesu, co przynosi znaczne oszczędności w zużyciu mediów.
Proces mycia może odbywać się zarówno wodą ciepłą jak i zimną, a temperaturę roztworu i wydajność systemu dopasowuje się każdorazowo do wymagań klienta.
W zależności od wymagań zakładu stacje mycia CIP mogą być dostosowane zarówno do mycia jednego jak i kilku obiegów jednocześnie.
Oferta Radex w zakresie Stacji Mycia CIP
Firma Radex zajmuje się doradztwem w zakresie doboru systemów, ich projektowaniem oraz montażem w zakładach produkcyjnych klientów. Dzięki szerokiej ofercie możemy w pełni zająć się kompleksową opieką nad projektem stacji CIP, począwszy od etapu projektowania inwestycji, poprzez dobór środków chemicznych oraz stężeń, na regularnej opiece i pomiarach skończywszy.
Firma Radex zajmuje się również doradztwem w zakresie optymalizacji procesów mycia i dezynfekcji oraz modernizacji istniejących stacji CIP.
Dzięki 30-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie spełnić najsurowsze wymagania przemysłu spożywczego w zakresie higieny i jakości wykonania naszych urządzeń.
W naszych stacjach mycia CIP dostosowujemy parametry odnośnie:
- czasu poszczególnych procesów,
- temperatury,
- faz mycia - kwaśna lub zasadowa oraz kwaśna i zasadowa, plus ewentualna dezynfekcja,
- stężenia i receptury roztworów myjących,
- pojemności zbiorników,
- przepływu.
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem:
Łukasz Goły
519 601 859
lgoly@radex.com.pl