Radex
ISO 9001:2015

wróć do aktualności

Virosol - Zwalczanie i Zapobieganie Ptasiej Grypie oraz ASF

W obliczu rosnących wyzwań związanych z chorobami zwierząt hodowlanych, takimi jak ptasia grypa i afrykański pomór świń (ASF), rolnicy i weterynarze szukają skutecznych metod ochrony swoich gospodarstw. Ptasia grypa, znana również jako grypa ptaków, oraz ASF, stanowią poważne zagrożenie zarówno dla zdrowia zwierząt, jak i stabilności sektora rolnego. W odpowiedzi na te wyzwania, nasza firma Radex z przyjemnością przedstawia Virosol – innowacyjny środek biobójczy, który otrzymał aktualizację pozwolenia potwierdzającą jego skuteczność przeciwko tym chorobom. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym są ptasia grypa i ASF, jakie niosą zagrożenia, oraz jak Virosol może pomóc w ich zwalczaniu i zapobieganiu.

Co to jest Ptasia Grypa i ASF?

Ptasia grypa, znana również jako grypa ptaków, jest chorobą wirusową, która głównie dotyka ptaki, zarówno dzikie, jak i hodowlane. Wywoływana jest przez wirusy influenzy typu A, które mogą szybko mutować i rozprzestrzeniać się, powodując epidemie w stadach. Z kolei ASF, czyli afrykański pomór świń, jest wysoce zakaźną i śmiertelną chorobą wirusową atakującą świnie. Nie leczona, może prowadzić do znacznych strat w hodowlach. Oba wirusy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia zwierząt, ale również dla gospodarki, powodując straty w produkcji mięsa i związane z nią przemysły.

Zagrożenia związane z Ptasią Grypą i ASF

Ptasia grypa i ASF nie tylko stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia zwierząt, ale również mają poważne długoterminowe skutki gospodarcze. W przypadku ptasiej grypy, szczególnie groźne są jej wysoce zjadliwe szczepy, które mogą prowadzić do wysokiej śmiertelności w stadach ptaków. ASF, choć nie zagraża bezpośrednio ludziom, może powodować całkowitą utratę produkcji świń w zarażonych hodowlach. Obydwie choroby mogą również ograniczać handel międzynarodowy i lokalny, wpływając negatywnie na eksport mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Metody Zwalczania i Zapobiegania

Tradycyjne metody zwalczania tych chorób obejmują bioasekurację, czyli zestaw środków mających na celu zapobieganie wprowadzeniu i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w gospodarstwach. W przypadku wykrycia choroby, często stosuje się także eutanazję chorych i potencjalnie zarażonych zwierząt. Ostatnimi czasy, coraz większe znaczenie mają także nowoczesne technologie i środki chemiczne, które mogą znacząco przyczynić się do poprawy bioasekuracji. Są to na przykład środki dezynfekcyjne, takie jak Virosol, które skutecznie eliminują wirusy z powierzchni i pomagają w utrzymaniu higieny w gospodarstwie.

Virosol jako Innowacyjne Rozwiązanie

Virosol jest zaawansowanym środkiem biobójczym, który wykazuje wysoką skuteczność przeciwko wirusom ptasiej grypy i ASF. Jego formuła została opracowana, aby zapewnić skuteczną ochronę przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla zwierząt i ludzi. Virosol można stosować w różnych miejscach w budynkach inwentarskich, w tym na matach dezynfekcyjnych, bramach dezynfekcyjnych oraz innych powierzchniach, które mogą być narażone na kontakt z wirusami. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie występuje duży ruch ludzi i zwierząt, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.

 

Otrzymanie Aktualizacji Pozwolenia Biobójczego

Niedawno Virosol uzyskał aktualizację pozwolenia biobójczego, która potwierdza jego skuteczność w walce z wirusami ptasiej grypy i ASF. Ta aktualizacja jest znaczącym krokiem w zapewnianiu rolnikom i weterynarzom bardziej skutecznych narzędzi do ochrony ich gospodarstw. Dzięki temu pozwoleniu, Virosol może być teraz szeroko stosowany w gospodarstwach rolnych, zwiększając ich odporność na te groźne choroby. Jest to szczególnie ważne w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiami, które mogą mieć katastrofalne skutki dla sektora rolnego.

Wsparcie Ekspertów i Kontakty

W Radex rozumiemy, że każde gospodarstwo i sytuacja może wymagać indywidualnego podejścia. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać odpowiednie środki i doradzą w zakresie utrzymania bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Nasi specjaliści są dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w zaplanowaniu skutecznej strategii bioasekuracji z użyciem Virosol. Wspólnie możemy pracować nad zapewnieniem bezpieczeństwa Twojego gospodarstwa.

Podsumowanie

Ptasia grypa i ASF stanowią poważne wyzwania dla sektora rolnego. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak Virosol, oraz wsparciu ekspertów, możemy skutecznie im przeciwdziałać. Virosol oferuje innowacyjne i skuteczne podejście do dezynfekcji, pomagając w utrzymaniu zdrowia zwierząt i stabilności gospodarstw. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w Radex, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twoje gospodarstwo w tych trudnych czasach.

 

Virosol - LINK


Powróć na górę Podziel się Prekursory Mat. Wybuchowych Nasza lokalizacja FAQ Obrót Opakowań